İl Sağlık Müdürümüz
16 Haziran 2022

                                         
    dreser-senkul-sitejpg.png 
                                                                     
                                                                                           
   KÜTAHYA İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ
   Dr. Eser ŞENKUL
İl Sağlık Müdürü


Konya’nın Karapınar ilçesinde doğan Dr. Eser ŞENKUL, İlk ve ortaöğrenimini Konya’da tamamlamıştır.
2002 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenimine başlamıştır.
2008 yılında mezuniyeti sonrasında Devlet Hizmet Yükümlülüğü görev yeri olan Konya Karapınar Yeşilyurt Kasabası sağlık ocağı tabipliği görevine başlamıştır. 2010 yılında Konya Karapınar Devlet Hastanesi acil servis, Karapınar 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Evde Sağlık Hizmetleri birimlerinde görev almış ve ilgili birimlerin sorumlu hekimliklerini yürütmüştür.
2 Kasım 2012 tarihi ile Konya Karapınar Devlet Hastanesi, Hastane Yöneticisi ve Başhekimi görevine getirilmiş, bu süreçte Karapınar Devlet Hastanesi yeni hizmet binası kurucu başhekimliği görevini gerçekleştirmiştir.
1 Haziran 2015 tarihi itibarı  ile Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde, Tıbbi Hizmetler Uzmanlığı görevini yürütmüştür.
3 Aralık 2017 tarihinde Konya İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı olarak görevine başlamış,18 Kasım 2019 tarihinde Konya İl Sağlık Müdürlüğü Personel Hizmetleri Başkanlığı görevine getirilmiştir.
2 Haziran 2022 tarihli Sağlık Bakanlığı kararı ile atanmış olduğu Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü görevine 7 Haziran 2022 tarihinde başlamıştır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi  Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Yüksek Lisans Programını tamamlayan Şenkul, Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde, Histoloji ve Embriyoloji alanında tez döneminde doktorasına devam etmektedir.
Evli ve 4 çocuk babasıdır.